fbpx

DTP

Pokyny pro grafické podklady a DTP

Projekt iKariéra 2021 

Vítejte v projektu iKariéra 2021. Příprava grafických podkladů má několik základních kroků. Budeme postupovat podle jednotlivých projektů tak, aby bylo možné všechny uzávěrky stihnout a dodat podklady v požadované kvalitě. Projekt iKariéra se skládá ze tří základních projektů.

Virtuální celorepublikový Veletrh pracovních příležitostí iKariéra

Veletrh pracovních příležitostí se tento rok bude konat ve virtuálním prostředí. Nevýhodou bude ztráta osobního kontaktu, nemožnost fyzické účasti na expozicích, a absence příjemných bonusů ve formě kávy, osobních setkání s dalšími studenty, s kamarády či přáteli kolem sebe. Naopak výhodu ale bude možnost setkat se s větším množstvím zaměstnavatelů a udělat si lepší přehled a možnostech vaší budoucí kariéry. Kariéry, kterou přinesla doba covidová. Dokonce možná změníte některé své pohledy na kariérní příležitosti a třeba vás zaujme nějaká příležitost, o které jste zatím nikdy ani neuvažovali. 

V letosím roce se účastní veletrhu 160 společností, které budou nabízet uplatnění všem studentům napříč všemi průmyslovými i neprůmyslovými obory. Tradičně nejsilnější zastoupení má odvětví automobilového průmyslu a elektrotechniky. Generálním partnerem IAESTE České republiky a projektu iKariéra se pro letošní rok stala společnost ČEZ. iKariéru tvoří trojice projektů. V první řadě je to virtuální Veletrh ikariéra, který tvoří páteř kontaktu mezi studenty, absolventy a zaměstnavateli. Virtuální veletrh je ale pouze jednodenní akcí, proto je podpořen online job portálem iKariéra.cz, který nabízí aktuální informace o nabízených pracovních příležitostech v průběhu celého roku. Zaměstnavatelé (například profil firmy Valeo) zde celoročně mají své profily a také aktuální nabídky (nabídky práce firmy Valeo). Zaměstnavatelé zde mají taky možnost publikovat články a zajímavosti se zaměřením na studenty a absloventy vysokých škol. (články + fotogalerie firmy Valeo). Třetím pilířem projektu iKariéra je pak tištěný Katalog iKariéra. Ten bude podporou online virtuální iKariéry a umožní zviditelnění nabídek firem v nedigitálním světě. Bude distribuován na vysokých školách, kde IAESTE působí v celkovém nákladu 16.000 kusů v průběhu roku 2021 (například katalog iKariéra 2020 IAESTE UTB Zlín). Odkazy ve formátu QR kódů bude i tento tištěný Katalog iKariéra odkazovat na aktuální nabídky zaměstnavatelů v online iKariéře.cz (aktuální pracovní nabídky na iKariera.cz).

View the embedded image gallery online at:
https://iaeste-zlin.org/dtp/42-dtp#sigProId928113aceb

Virtuální veletrh pracovních příležitostí iKariéra 2021 obsáhne následující obory a specializace:

 • Fakulta strojní Brno, ČVUT, ZČU, Liberec
 • Fakulta mechatroniky ZČU (aplikované vědy-robotika), Liberec (mechatronika)
 • Fakulta stavební Brno, ČVUT, ZČU (aplikované vědy-stavební)
 • Fakulta elektrotechnická Brno, ČVUT, ZČU
 • Fakulta informačních technologií Brno, ČVUT, ZČU (aplikované vědy-informatika), Zlín (aplikovaná informatika)
 • Fakulta biomedicíny (medicínské aplikace) VŠCHT, ČVUT - biomedicínské inženýrství, Brno - FCH, FSI
 • Fakulta potravinářské a biochemické technologie (+živko) VŠCHT, Brno - FCH, Zlín fakulta technologická
 • Fakulta chemicko-inženýrská (a fyzikální inženýrství) VŠCHT, Zlín - fakulta technologická, ČVUT - FJFI
 • Fakulta ekonomická Liberec, Brno, ČVUT - MÚVS, ZČU, VŠCHT - MÚVS, Zlín - management a ekonomika
 • Fakulty ostatní Liberec, Brno, ČVUT, ZČU, VŠCHT, Zlín

 


Online celorepublikový Veletrh pracovních příležitostí iKariéra

Veletrh pracovních příležitostí se tento rok bude konat ve virtuálním prostředí. Dlouho jsme hledali řešení, která by byla užitečná a funkční. Nakonec jsme zvolili prostředí EUASY VIRTUAL FAIR, které dokázalo nejlépe vyhovět našim požadavkům. Prostředí si můžete z pohledu uživatele vyzkoušet na tomto odkazu: https://demo.easyvirtualfair.com/  Pro podrobné přípravy na veletrh dostanete také podrobné školení, jak s technologií pracovat. Základní informace ale najdete také na odkazu https://academy.easyvirtualfair.com/

Přístupy do backendu platformy pro její otestování a nastavení pro veletržní den vám zašleme nejméně 14 dnů před samotným veletrhem. Budete tedy mít dostatek času si vše nastavit a vyzkoušet.

 
Přizpůsobení epozice - výběr stánku a umístění loga, bannerů a posterů
 
 
Je možné vybrat z několika možných typů stánků. Pro představu se podívejte na Výběr stánku pro veletržní expozici. Každý z těchto stánků má ale stejné plochy pro customizaci stánku. Vždy se jedná o logo, banner a poster.
Tyto grafické materiály je nutné připravit v násldujích rozměrech (update 22.3.2021): 
Logo: 230px šířka x 100px výška,
Poster: 397px šířka x 560px výška,
Banner:  630px šířka x 348px výška,
rozlišení optimalizované pro web, až do maximální výše 300dpi. Soubory nesmí překročit velikost 5MB.

 
Záložky na stránce stánku
Záložky na stránce stánku vytváří obsah vašeho sdělení. Skládají se z profilu firmy, nabídky práce (není přímo spojen s profilem na JobPortálu iKariéra.cz), videa, sdílené soubory, email kontakt pro uchazeče, odkazy na další stránky, sociální sítě, banner a poster, který customizuje stánek do vaší firemní identity. Pozor, žádná položka z tohto obsahu není přímo spojena s profilem ani nabídkami vaší společnosti na JobPortálu iKariéra.cz. Lze to udělat pouze tak, že do obou systémů zadáte stejné podklady.
 
 
 

JobPortál iKariéra.cz

 
Základní službou JobPortálu iKariéra.cz je zobrazení profilu vaší společnosti. Souvisí to s budováním povědomí o vaší společnosti a slouží pro plnohodnotnou prezentaci textem, fotografiemi a také videem. Má studenty zaujmout a přivést k vašim nabídkám spolupráce, proto musí být připravovány lákavě a důmyslně. Základním kamenem úspěchu je umění odlišit se. JobPortál iKariéra.cz si můžete prohlédnout na tomto odkazu https://www.ikariera.cz.
 
 
Požadavky na grafické podklady jsou srhrnuty v manuálech, pro jednotlivé typy inzercí:
 1. Manuál pro Zlatý profil (obsahuje instrukce pro vytvoření podkladů pro Profil společnosti, Články od společnosti, Pracovní nabídky)
 2. Manuál pro Stříbrný profil (obsahuje instrukce pro vytvoření podkladů pro Profil společnosti, Články od společnosti)
 3. Manuál pro Bronzový profil (obsahuje instrukce pro vytvoření podkladů pro Profil společnosti)
 
Odeslání grafických podkladů:
Odeslání grafických podkladů je organizováno prostřednictvím emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Postup je následující:
 1. Vyberte příslušný manuál pro vybraný profil a otevřete ho kliknutím na odkaz výše
 2. V rámci tohoto manuálu jsou po kliknutí ke stažení dokumenty ve formátu .pdf, do který vyplníte přříslušné texty, uvedete odkazy na videa (musí být nahrané na youtube či vimeu) a odešlete je na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 3. Fotografie, materiály ke stažení atd. přiložíte do přílohy emailu a pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
V případě jakékoliv technické překážky prosím kontaktujte National Corporate Relations Managera Radovana Kouřila na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Instrukce pro profilovou fotografii na portále ikariera.cz
Stránky ikariera.cz jsou plně responzivní a proto je potřeba věnovat pozornost tomu, jakým způsobem se zobrazí profilová fotka na různých typech zařízení. Základní rozměr pro profilovou fotku doporučujeme 1200px šířka x 800px výška. Tak se fotografie zobrazí v základním přehledu firem.
 
View the embedded image gallery online at:
https://iaeste-zlin.org/dtp/42-dtp#sigProId4aca95e89b
 
Profil firmy na standardním monitoru už ale zabere pouze střední část obrázku, cca 1140x350px, a následně zobrazení na mobilu nebo tabletu se soustředí na centrum obrázku cca 540x350px. Koncepce obrázku by tedy měla být s těmito nastaveními připravena.
 

Offline Katalog iKariéra 2021

Formát A5: šířka 148 mm, výška 210 mm
 
Offline Katalog ikariéra, jak už název napovídá, vychází ve fyzické, tištěné podobě. U Katalogu je důležité, o jakou variantu inzerce se jedná. Z toho pohledu rozlišujeme strany se strukturou (jedná se o variantu A nebo C=A+B, strukturované - profil firmy, firma hledá, nabízí, požaduje, atd.) nebo kreativní (varianta B, C a D=2xB), kde si firma obsah tvoří sama.

Požadavky na logo (varianty A a C):
a) Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format *.pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript*.eps (písmo převedené do křivek). Rozlišení bitmapových podkladů: 300 dpi (Grayscale, CMYK), 1200 dpi (1bit), formát TIFF *.tiff, Encapsulated PostScript *.eps.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání loga, které nebude vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.
 
Požadavky na obrázek standardní strany:

a) Přijímáme podklady ve formátech *.pdf, *.ai, *.eps, *.tif tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK).
b) Rozměry kreativní části - obrázku je dána výběrem varianty + 5 mm spadávka.

Varianta 1 (rozměry obrázku 125mm šířka x 40mm výška)
Varianta 2 (rozměry obrázku 148mm šířka x 95mm výška)
Varianta 3 (rozměry obrázku 148mm šířka x 80mm výška)
Varianta 4 (rozměry obrázku 86mm šířka x 120mm výška)
Varianta 5 (rozměry obrázku 125mm šířka x 60mm výška)

c) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg.

Požadavky na barevnou kreativní stranu (Varianty B, C, D):
a) Kompletní návrh barevné strany A5 (148 mm šířka x 210 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK). Text, který je obsažen v kreativní straně, by měl být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo, které bude v něm obsažené máme k dispozici.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.
 

Diář studenta
Formát A6: šířka 105 mm, výška 148 mm

Požadavky na logo:
a) Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format *.pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript*.eps (písmo převedené do křivek). Rozlišení bitmapových podkladů: 300 dpi (Grayscale, CMYK), 1200 dpi (1bit), formát TIFF *.tiff, Encapsulated PostScript *.eps.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání loga, které nebude vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg.

Požadavky na barevnou kreativní stranu:
a) Kompletní návrh barevné strany A6 (105 mm šířka x 148 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK). Text, který je obsažen v kreativní straně, by měl být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo, které bude v něm obsažené máme k dispozici.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.


3 tipy pro negrafiky!

Požadavky kladené na grafické podklady pro polygrafický digitální tisk (platné pro všechny projekty IAESTE) aneb Jak zjistit rychle, že Vaše grafické podklady vyhovují? IAESTE pracuje se standardními formáty tiskovin.

1) Největší problém je u kvality obrázků. Zvětšete si v jakémkoliv prohlížeči obrázek na 300%. Pokud je obrázek zubatý, je nepoužitelný!

2) Obrázky patří do rastrové grafiky. Jak zjistím, jaké má obrázek dpi? Klikněte pravým tlačítkem na obrázek, Vlastnosti / Podrobnosti / ID obrázku - Horizontální rozlišení a Vertikální rozlišení musí být 300dpi. Obrázky musí být v Barevném modelu CMYK. Všechny obrázky musí počítat se Spadávkou - též zvanou spad, aby je bylo možné v tiskárně po vytištění archu oříznout a svázat do vazby. Velikost tohoto přesahu je nejlépe 5 mm nad předpokládanou plochu celé strany v inzerci, respektive nad okraj místa, kde je obrázek umístěn.

3) Logo - je velkým kamenem úrazu. Musí být v křivkách (vektorová grafika) a zpravidla tyto soubory neotevřete na svém PC. Loga mají koncovku .ai, .eps, .cdr, .ps. Pokud nám je zašlete, můžeme Vám je převést do .pdf, které je použitelné ve všech grafikách a můžete je otevřít i na svém PC. (Nedělejte .pdf z WORDU, to je k ničemu, nikdy to nebude kvalitní soubor použitelný pro grafiku). Logo musí mít jednu vlastnost - při libovolné velikosti musí mít čisté křivky, tedy nezubaté.

Text je nejjednodušší. Pokud mám jej dodáte ve wordu, umíme jej bez problémů zpracovat. Problém může nastat pouze v případě, že font písma, který chcete použít, podléhá komerční licenci. V případě, že nám takový font nedodáte, musíme jej nahradit alternativním fontem. Font musí mít české znaky, ne vždy má font všechna písmena, jako jsou ě š č ř ž ý á í é ď ť ň.

 
×

Log in