fbpx

Pokyny pro grafické podklady a DTP

Seznam článků

Projekt iKariéra 2022

Veletrh pracovních příležitostí iKariéra IAESTE UTB Zlín 2022, středa 6. dubna 2022, FAI UTB Zlín

Přestože jsme doufali, že se roky pandemie ztratí stejně jako přišly, není tomu tak. Komplikace přetrvávají a bohužel, ani dnes nevíme, jestli se situace za půl roku zlepší. Proto jsme připravili tři možné scénáře veletrhu.

Scénář 1: Ideální živý veletrh bez restrikcí a omezení – takové akci dáváme jedničku a přáli bychom si, aby ji bylo možné realizovat. Bude se konat ve středu, 6. dubna 2022 v prostorách Fakulty aplikované informatiky (U5) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době na univerzitě studuje více jak 9000 studentů. Každý rok veletrh navštíví přibližně 1000 studentů technických a ekonomických oborů. V rámci veletrhu je vydáván Průvodce veletrhem pracovních příležitostí IAESTE UTB Zlín (Katalog), který je již 25 let největším zdrojem informací o zaměstnání a spolupráci s praxí pro studenty a absolventy technických, technologických a ekonomických oborů na naší univerzitě. V průběhu veletrhu, a následně v rámci našich dalších akcí, budeme distribuovat 2000 kusů výtisků. Souběžně poběží také elektronická verze katalogu s očekávanou návštěvností dalších 2000 studentů a absolventů.

Scénář 2: Živý veletrh s restrikcemi a omezeními – očekáváme limity skupin pro setkávání řekněme do 30ti až 50ti osob – takové akci dáváme dvojku a i s těmito limity bychom ji chtěli realizovat. Bude to ale časově náročné, protože nebude možné setkání velké skupiny osob, jak je tomu na veletrhu zvykem. Bude se konat ve středu 6. dubna 2022 v prostorách několika fakult najednou tak, aby bylo možné setkání několika málo zaměstnavatelů se studenty požadovaných oborů. (Fakulty aplikované informatiky (U5), Fakulty technologické (U15), Fakulty managementu a ekonomiky (U2) a Fakulty humanitních studií (U18) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době na univerzitě studuje více jak 9000 studentů. Každý rok veletrh navštíví přibližně 1000 studentů technických a ekonomických oborů, které bychom takto rozdělili na akci na jednotlivých fakultách. V rámci veletrhu je vydáván Průvodce veletrhem pracovních příležitostí IAESTE UTB Zlín (Katalog), který je již 25 let největším zdrojem informací o zaměstnání a spolupráci s praxí pro studenty a absolventy technických, technologických a ekonomických oborů na naší univerzitě. V průběhu veletrhu, a následně v rámci našich dalších akcí, budeme distribuovat 2000 kusů výtisků. Souběžně poběží také elektronická verze katalogu s očekávanou návštěvností dalších 2000 studentů a absolventů.

Termíny a uzávěrky:

Uzávěrka smluv na veletrh: 25. únor 2022

Uzávěrka dodání grafických podkladů: 25. únor 2022

Uzávěrka korektur: 11. březen 2022

Rozhodný den D pro finální výběr scénáře ze strany organizátorů: 11. březen 2022

Fotogalerii z posledního veletrhu konaného na Fakultě technologické naleznete zde.

Fotogalerii z posledního veletrhu konaného na Fakultě aplikované informatiky naleznete zde.

Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně studují studenti šesti fakult následující obory a specializace:

Fakulta technologická

Fakulta managementu a ekonomiky

Fakulta multimediálních komunikací

Fakulta aplikované informatiky

Fakulta humanitních studií

Fakulta logistiky a krizového řízení

 

Program a expozice veletrhu

Veletrh se koná v reprezentativních prostorách Fakulty aplikované informatiky (1) nebo fakult (2). Expozice zaměstnavatelů nejsou nijak omezeny prostorem, každý zaměstnavatel může použít vlastní stánek. Po domluvě lze použít pro vaši propagaci i další prostory uvnitř a vně fakulty. K dispozici jsou standardně elektrické přípojky i WIFI. Každý zaměstnavatel má rovněž možnost 10 minutové prezentace v rámci foyer veletrhu, může uspořádat soutěže individuálně, nebo se partnersky zapojit do soutěží organizovaných ze strany IAESTE.

Program dne:

9:00 Oficiální zahájení Veletrhu pracovních příležitostí (rektor, děkan, koordinátor IAESTE)
9:15 – 15:00 Prezentace společností na stáncích
9:15 – 13:00 Prezentace společností doplněná o doprovodné soutěže
15:00 Předpokládaný konec

Účastí na veletrhu získáváte automaticky jednu strukturovanou standardní stranu v Průvodci veletrhem iKariéra UTB Zlín zdarma. 

Parametry a termíny uzávěrek Průvodce veletrhem iKariéra UTB

 • Formát katalogu: A5 (šířka 148mm x výška 210mm)
 • Náklad: 2.000 kusů výtisků + elektronická distribuce
 • Plánovaná návštěvnost webu: 2.000 čtenářů
 • Uzávěrka pro zaslání grafických materiálů pro inzerci na UTB ve Zlíně: 25. února. 2022
 • Distribuce katalogu na UTB ve Zlíně: 5. 4. 2022 – 30. 5. 2022
 • Propagace webové verze Průvodce veletrhem / katalogu: 5. 4. 2022 – 28. 2. 2023

Volba typu inzerce:

Vaše nabídky zaměstnání, brigády, stáže nebo také diplomové práce můžete prezentovat pomocí standardních nebo kreativních stran.

 


Průvodce veletrhem iKariéra IAESTE UTB Zlín 2022

Brožura průvodce veletrhem iKariéra má formát A5 (210 mm na výšku a 148 mm na šířku). Na tomto rozměru může firma využít buď standardní stranu (strukturovanou), která obsahuje logo, obrázek, a pole Profil firmy, firma nabízí, firma hledá, firma požaduje a volitelně navíc průběh výběrového řízení, dále obory studia, které firma požaduje a možnosti spolupráce se studenta na diplomkách, bakalářkách, trainee programech, stipendiích atd. Druhou možností je pak využití kreativní strany, kdy zpracování obsahu celé strany A5 je výhradně na zaměstnavateli.

Vaše nabídky zaměstnání, brigády, stáže nebo také diplomové práce můžete prezentovat pomocí standardních nebo kreativních stran. Elektronickou variantu Průvodce veletrhem pracovních příležitostí naleznete zde. Výběr formátu a odesání grafických podkladů můžete realizovat prostřednictvím formuláře zde. Výběr typu obrázku prosím uveďte do poznámky formuláře: např. obrázek Variana 2 dle vzorů níže. Do formuláře se nedá zaregistrovat, přístupový odkaz vám musíme na kontaktní osobu zaslat emailem. 

Standardní strana, Varianta 1 (rozměry obrázku 125mm šířka x 40mm výška)

Standardní strana, Varianta 2 (rozměry obrázku 148mm šířka x 95mm výška)

Standardní strana, Varianta 3 (rozměry obrázku 148mm šířka x 80mm výška)

Standardní strana, Varianta 4 (rozměry obrázku 86mm šířka x 120mm výška)

Standardní strana, Varianta 5 (rozměry obrázku 125mm šířka x 60mm výška)

Kreativní strana (rozměry obrázku 148mm šířka x 210mm výška)

Kreativní + standardní strana (kombinace variant standardní strany a kreativní strany)

Účastí na veletrhu získáváte automaticky jednu strukturovanou standardní stranu v Katalogu iKariéra UTB Zlín zdarma. 

 

JobPortál iKariéra.cz

 
Základní službou JobPortálu iKariéra.cz je zobrazení profilu vaší společnosti. Souvisí to s budováním povědomí o vaší společnosti a slouží pro plnohodnotnou prezentaci textem, fotografiemi a také videem. Má studenty zaujmout a přivést k vašim nabídkám spolupráce, proto musí být připravovány lákavě a důmyslně. Základním kamenem úspěchu je umění odlišit se. JobPortál iKariéra.cz si můžete prohlédnout na tomto odkazu https://www.ikariera.cz.
 
 
Požadavky na grafické podklady jsou srhrnuty v manuálech, pro jednotlivé typy inzercí:
 1. Manuál pro Zlatý profil (obsahuje instrukce pro vytvoření podkladů pro Profil společnosti, Články od společnosti, Pracovní nabídky)
 2. Manuál pro Stříbrný profil (obsahuje instrukce pro vytvoření podkladů pro Profil společnosti, Články od společnosti)
 3. Manuál pro Bronzový profil (obsahuje instrukce pro vytvoření podkladů pro Profil společnosti)
 
Odeslání grafických podkladů:
Odeslání grafických podkladů je organizováno prostřednictvím emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Postup je následující:
 1. Vyberte příslušný manuál pro vybraný profil a otevřete ho kliknutím na odkaz výše
 2. V rámci tohoto manuálu jsou po kliknutí ke stažení dokumenty ve formátu .pdf, do který vyplníte přříslušné texty, uvedete odkazy na videa (musí být nahrané na youtube či vimeu) a odešlete je na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 3. Fotografie, materiály ke stažení atd. přiložíte do přílohy emailu a pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
V případě jakékoliv technické překážky prosím kontaktujte National Corporate Relations Managera Radovana Kouřila na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Instrukce pro profilovou fotografii na portále ikariera.cz
Stránky ikariera.cz jsou plně responzivní a proto je potřeba věnovat pozornost tomu, jakým způsobem se zobrazí profilová fotka na různých typech zařízení. Základní rozměr pro profilovou fotku doporučujeme 1200px šířka x 800px výška. Tak se fotografie zobrazí v základním přehledu firem.
 
View the embedded image gallery online at:
https://iaeste-zlin.org/dtp?showall=1#sigProId3417b3a0c0
 
Profil firmy na standardním monitoru už ale zabere pouze střední část obrázku, cca 1140x350px, a následně zobrazení na mobilu nebo tabletu se soustředí na centrum obrázku cca 540x350px. Koncepce obrázku by tedy měla být s těmito nastaveními připravena.
 

Celorepublikový Katalog iKariéra 2022

Formát A5: šířka 148 mm, výška 210 mm
 
Offline Katalog ikariéra, jak už název napovídá, vychází ve fyzické, tištěné podobě. U Katalogu je důležité, o jakou variantu inzerce se jedná. Z toho pohledu rozlišujeme strany se strukturou (jedná se o variantu A nebo C=A+B, strukturované - profil firmy, firma hledá, nabízí, požaduje, atd.) nebo kreativní (varianta B, C a D=2xB), kde si firma obsah tvoří sama.

Požadavky na logo (varianty A a C):
a) Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format *.pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript*.eps (písmo převedené do křivek). Rozlišení bitmapových podkladů: 300 dpi (Grayscale, CMYK), 1200 dpi (1bit), formát TIFF *.tiff, Encapsulated PostScript *.eps.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání loga, které nebude vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.
 
Požadavky na obrázek standardní strany:

a) Přijímáme podklady ve formátech *.pdf, *.ai, *.eps, *.tif tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK).
b) Rozměry kreativní části - obrázku je dána výběrem varianty + 5 mm spadávka.

Varianta 1 (rozměry obrázku 125mm šířka x 40mm výška)
Varianta 2 (rozměry obrázku 148mm šířka x 95mm výška)
Varianta 3 (rozměry obrázku 148mm šířka x 80mm výška)
Varianta 4 (rozměry obrázku 86mm šířka x 120mm výška)
Varianta 5 (rozměry obrázku 125mm šířka x 60mm výška)

c) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg.

Požadavky na barevnou kreativní stranu (Varianty B, C, D):
a) Kompletní návrh barevné strany A5 (148 mm šířka x 210 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK). Text, který je obsažen v kreativní straně, by měl být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo, které bude v něm obsažené máme k dispozici.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.
 

Diář studenta
Formát A6: šířka 105 mm, výška 148 mm

Požadavky na logo:
a) Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format *.pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript*.eps (písmo převedené do křivek). Rozlišení bitmapových podkladů: 300 dpi (Grayscale, CMYK), 1200 dpi (1bit), formát TIFF *.tiff, Encapsulated PostScript *.eps.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání loga, které nebude vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg.

Požadavky na barevnou kreativní stranu:
a) Kompletní návrh barevné strany A6 (105 mm šířka x 148 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK). Text, který je obsažen v kreativní straně, by měl být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo, které bude v něm obsažené máme k dispozici.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.


3 tipy pro negrafiky!

Požadavky kladené na grafické podklady pro polygrafický digitální tisk (platné pro všechny projekty IAESTE) aneb Jak zjistit rychle, že Vaše grafické podklady vyhovují? IAESTE pracuje se standardními formáty tiskovin.

1) Největší problém je u kvality obrázků. Zvětšete si v jakémkoliv prohlížeči obrázek na 300%. Pokud je obrázek zubatý, je nepoužitelný!

2) Obrázky patří do rastrové grafiky. Jak zjistím, jaké má obrázek dpi? Klikněte pravým tlačítkem na obrázek, Vlastnosti / Podrobnosti / ID obrázku - Horizontální rozlišení a Vertikální rozlišení musí být 300dpi. Obrázky musí být v Barevném modelu CMYK. Všechny obrázky musí počítat se Spadávkou - též zvanou spad, aby je bylo možné v tiskárně po vytištění archu oříznout a svázat do vazby. Velikost tohoto přesahu je nejlépe 5 mm nad předpokládanou plochu celé strany v inzerci, respektive nad okraj místa, kde je obrázek umístěn.

3) Logo - je velkým kamenem úrazu. Musí být v křivkách (vektorová grafika) a zpravidla tyto soubory neotevřete na svém PC. Loga mají koncovku .ai, .eps, .cdr, .ps. Pokud nám je zašlete, můžeme Vám je převést do .pdf, které je použitelné ve všech grafikách a můžete je otevřít i na svém PC. (Nedělejte .pdf z WORDU, to je k ničemu, nikdy to nebude kvalitní soubor použitelný pro grafiku). Logo musí mít jednu vlastnost - při libovolné velikosti musí mít čisté křivky, tedy nezubaté.

Text je nejjednodušší. Pokud mám jej dodáte ve wordu, umíme jej bez problémů zpracovat. Problém může nastat pouze v případě, že font písma, který chcete použít, podléhá komerční licenci. V případě, že nám takový font nedodáte, musíme jej nahradit alternativním fontem. Font musí mít české znaky, ne vždy má font všechna písmena, jako jsou ě š č ř ž ý á í é ď ť ň.

 
Facebook Twitter Google+ Pinterest
Last modification: čt 17 úno 2022
×

Log in