fbpx
Vytisknout tuto stránku
Pokyny pro grafiky a odeslání grafických podkladů

Pokyny pro grafiky a odeslání grafických podkladů

Požadavky kladené na grafické podklady pro polygrafický digitální tisk (platné pro všechny projekty IAESTE) aneb Jak zjistit rychle, že Vaše grafické podklady vyhovují? IAESTE pracuje se standardními formáty tiskovin. Odeslání veškerých grafických podkladů můžete zrealizovat prostřednictvím našich formulářů zde.

3 tipy pro negrafiky!

1) Největší problém je u kvality obrázků. Zvětšete si v jakémkoliv prohlížeči obrázek na 300%. Pokud je obrázek zubatý, je nepoužitelný!

2) Obrázky patří do rastrové grafiky. Jak zjistím, jaké má obrázek dpi? Klikněte pravým tlačítkem na obrázek, Vlastnosti / Podrobnosti / ID obrázku - Horizontální rozlišení a Vertikální rozlišení musí být 300dpi. Obrázky musí být v Barevném modelu CMYK. Všechny obrázky musí počítat se Spadávkou - též zvanou spad, aby je bylo možné v tiskárně po vytištění archu oříznout a svázat do vazby. Velikost tohoto přesahu je nejlépe 5 mm nad předpokládanou plochu celé strany v inzerci, respektive nad okraj místa, kde je obrázek umístěn.

3) Logo - je velkým kamenem úrazu. Musí být v křivkách (vektorová grafika) a zpravidla tyto soubory neotevřete na svém PC. Loga mají koncovku .ai, .eps, .cdr, .ps. Pokud nám je zašlete, můžeme Vám je převést do .pdf, které je použitelné ve všech grafikách a můžete je otevřít i na svém PC. (Nedělejte .pdf z WORDU, to je k ničemu, nikdy to nebude kvalitní soubor použitelný pro grafiku). Logo musí mít jednu vlastnost - při libovolné velikosti musí mít čisté křivky, tedy nezubaté.

Text je nejjednodušší. Pokud mám jej dodáte ve wordu, umíme jej bez problémů zpracovat. Problém může nastat pouze v případě, že font písma, který chcete použít, podléhá komerční licenci. V případě, že nám takový font nedodáte, musíme jej nahradit alternativním fontem. Font musí mít české znaky, ne vždy má font všechna písmena, jako jsou ě š č ř ž ý á í é ď ť ň.


Katalog veletrhu pracovních příležitostí

Formát A5: šířka 148 mm, výška 210 mm

Požadavky na logo:
a) Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format *.pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript*.eps (písmo převedené do křivek). Rozlišení bitmapových podkladů: 300 dpi (Grayscale, CMYK), 1200 dpi (1bit), formát TIFF *.tiff, Encapsulated PostScript *.eps.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání loga, které nebude vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.
 
Požadavky na obrázek standardní strany:

a) Přijímáme podklady ve formátech *.pdf, *.ai, *.eps, *.tif tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK).
b) Rozměry kreativní části - obrázku je dána výběrem varianty + 5 mm spadávka.

Varianta 1 (rozměry obrázku 125mm šířka x 40mm výška)
Varianta 2 (rozměry obrázku 148mm šířka x 95mm výška)
Varianta 3 (rozměry obrázku 148mm šířka x 80mm výška)
Varianta 4 (rozměry obrázku 86mm šířka x 120mm výška)
Varianta 5 (rozměry obrázku 125mm šířka x 60mm výška)

c) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg.

Požadavky na barevnou kreativní stranu:
a) Kompletní návrh barevné strany A5 (148 mm šířka x 210 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK). Text, který je obsažen v kreativní straně, by měl být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo, které bude v něm obsažené máme k dispozici.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.

Diář studenta
Formát A6: šířka 105 mm, výška 148 mm

Požadavky na logo:
a) Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format *.pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript*.eps (písmo převedené do křivek). Rozlišení bitmapových podkladů: 300 dpi (Grayscale, CMYK), 1200 dpi (1bit), formát TIFF *.tiff, Encapsulated PostScript *.eps.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání loga, které nebude vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg.

Požadavky na barevnou kreativní stranu:
a) Kompletní návrh barevné strany A6 (105 mm šířka x 148 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK). Text, který je obsažen v kreativní straně, by měl být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo, které bude v něm obsažené máme k dispozici.
b) Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,- Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné formáty jsou zejména o grafické podklady formátu Windows Bitmap *.bmp, JPEG *.jpg, PNG *.png.
Facebook Twitter Google+ Pinterest
Naposledy změněnopondělí, 25 únor 2019 13:56
(3 hlasů)
© 2019 IAESTE UTB Zlín. Všechna práva vyhrazena.