fbpx
Virtuální Veletrh iKariéra 2021 bude největším online veletrhem pracovních příležitostí v České republice.

Virtuální Veletrh iKariéra 2021 bude největším online veletrhem pracovních příležitostí v České republice.

Hledáte v této komplikované době zaměstnání, částečný úvazek, brigádu, téma pro diplomovou nebo bakalářskou práci z praxe, či dokonce stipendia? Každoroční kariérní veletrhy iKariera pro studenty a absolventy technických, technologických a ekonomických oborů, proběhnou letos s více jak 150 zaměstnavateli online:

14. dubna 2021 od 9:00 do 16:00 hodin na portále www.ikariera.cz

Připravili jsme pro vás zajímavý den s řadou nejen kariérních či pracovních příležitostí, ale také dalších zajímavostí a těšíme se, že tyto příležitosti využijete!

Virtuální celorepublikový Veletrh pracovních příležitostí iKariéra

Současný vývoj situace pandemie COVID-19 v České republice nás vede k rozhodnutí, že v zájmu bezpečnosti všech účastníků našich tradičních veletrhů, musíme plně přenést naše akce do virtuálního prostředí. Hledali jsme optimální řešení, které by umožnilo studentům a letošním absolventům vysokých škol, získat informace o aktuálních kariérních nabídkách zaměstnavatelů online. Rozhodli jsme se proto využít řešení, které jinde ve světě funguje - Virtual Career Fair platform. Veletrhy, které IAESTE organizuje pro studenty šesti vysokých škol (ČVUT, VŠCHT, ZČU, TUL, VUT, UTB) tak proběhnou v jediný den 14. dubna 2021 na portále ikariera.cz.

Nevýhodou bude ztráta osobního kontaktu, nemožnost fyzické účasti na expozicích, a absence příjemných bonusů ve formě kávy, osobních setkání s dalšími studenty, s kamarády či přáteli kolem sebe. Naopak výhodu ale bude možnost setkat se s větším množstvím zaměstnavatelů a udělat si lepší přehled a možnostech vaší budoucí kariéry. Kariéry, kterou přinesla doba covidová. Dokonce možná změníte některé své dosavadní pohledy a třeba vás zaujme nějaká příležitost, o které jste možná zatím nikdy ani neuvažovali. 

Program a expozice virtuálního veletrhu

Podobně, jako na klasickém veletrhu, bude každé patro veletrhu přizpůsobeno jednotlivým oborům. Pro přehlednost jsme tyto patra nazvali fakultami, které do jisté míry kopíruji ty skutečné fakulty, které studujete. Každá taková fakulta má pak foyer, ve kterém se nachází virtuální stánky jednotlivých zaměstnavatelů. Na každý stánek se pak proklinete. Na stánku vás čeká řada audiovizuálních prezentací, pracovních nabídek, materiálů ke stažení a samozřejmě také soutěží. I na virtuálním veletrhu je tedy čas na trochu zábavy a pokud k tomu vyhrajete nějakou cenu, uděláte si taky radost.

V rámci doprovodného programu můžete navštívit přednášky partnerských firem a zorientovat se ve firemní praxi. Harmonogram webinářů, prezentací a přednášek influencerů je sestaven tak, aby se obory mezi sebou nekryly. 

Virtuální veletrh pracovních příležitostí iKariéra 2021 obsáhne následující obory a specializace:

  • Fakulta strojní Brno, ČVUT, ZČU, Liberec + Fakulta mechatroniky ZČU (aplikované vědy-robotika), Liberec (mechatronika)
  • Fakulta informačních technologií Brno, ČVUT, ZČU (aplikované vědy-informatika), Zlín (aplikovaná informatika)
  • Fakulta chemicko-inženýrská (a fyzikální inženýrství) VŠCHT, Zlín - fakulta technologická, ČVUT - FJFI + Fakulta potravinářské a biochemické technologie (+živko) VŠCHT, Brno - FCH, Zlín fakulta technologická
  • Fakulta stavební Brno, ČVUT, ZČU (aplikované vědy-stavební)
  • Fakulta elektrotechnická Brno, ČVUT, ZČU + Zlín (aplikovaná informatika)
  • Fakulta ekonomická Liberec, Brno, ČVUT - MÚVS, ZČU, VŠCHT - MÚVS, Zlín - management a ekonomika + Fakulty ostatní Liberec, Brno, ČVUT, ZČU, VŠCHT, Zlín

Pamatujte, že každá fakulta je složena ze zaměstnavatelů, kteří primárně hledají studenty a absolventy oborů, které jsou s fakultou spojeny. Neznamená to ale, že zaměstnavatelé z oblasti IT nehledají absolventy ekonomických oborů, kterým mohou nabídnout uplatnění v jiných oblastech fungování firmy. Doporučujeme tedy projít všechny stánky a udělat si podrobný přehled o tom, jaké jsou celkové současné možnosti na trhu práce.

Jak vstoupit do online prostředí veletrhu?

Určitě první otázkou je, zda se musíte registrovat dopředu. Ne, taková povinnost tady není. Ovšem, pokud se pro registraci rozhodnete, zabere vám registrace jen pár minut a pak můžete naplno využít všech benefitů virtuálního veletrhu. Aby byla komunikace vyvážená, i zaměstnavatelé chtějí, aby se jim studenti představili. K tomuto představení úplně stačí vaše jméno, příjmení, alma mater a email. Další osobní data (typicky životopis, motivační dopis, pracovní zkušenosti), která se případně rozhodnete zaslat konkrétnímu zaměstnavateli, zasíláte prostřednictvím chatu přímo konkrétní osobně výhradně vy sami. Tímto způsobem zaručujeme maximální bezpečí vašich dat. Všechny důležité odpovědi na vaše otázky najdete na tomto odkazu, registrace probíhá na tomto odkazu, přihlášení registrovaného účastníka veletrhu pak na tomto odkazu

Důležité odkazy a informace (GDPR)

Neustále pracujeme na zlepšování našich služeb. V České republice působíme od roku 1993 a za tu dobu jsme už pomohli získat uplatnění na trhu desetitisícům studentů a absolventů technických, technologických a ekonomických škol. Aby současné akce proběhly v souladu se současnými právními nařízeními, poskytujeme níže potřebné dokumenty Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

Zaujala vás akce a rozhodli jste se ji podpořit?

Budeme rádi, když nás podpoříte mezi přáteli a spolužáky a třeba i na sociálních sítích tím, že dáte vědět svým přátelům, že je tu akce, která by jim neměla utéct. Přidejte se k události na facebooku: Online veletrh iKariéra 2021

Pro aktuální informace o nabídkách zaměstnavatelů, a o projektu iKariéra, se staňte fanoušky projektu iKariéra a nebo spolupořadatele akce IAESTE UTB Zlín

Děkujeme vám za podporu a těšíme se na vás na největším online veletrhu v roce 2021!

Za tým IAESTE UTB Zlín Vás na akci zve

Martin Mikeska, president IAESTE UTB Zlín

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in